פוקוסינג
פוקוסינג הוא התמקדות ומסע פנימה.
מסע אל התחושות הפנימיות, הטהורות והראשוניות של הגוף.
ההתמקדות נותנת לרגשות וזכרונות לצוף ולעלות אל מעל פני השטח.
הרגשות שעולים מסייעים לנו להפנות את תשומת ליבנו למקום המסויים בו מורגשת תחושה כלשהי ובמקום ״הזה״ לאפשר לתהליך להתחיל להתרחש.
פוקוסינג עובד על עיקרון של התמקדות בחיבור עם החוויה הפנימית הנמצאת בתוך הגוף שלנו. ההתמקדות, מאפשרת לנו לפעול בצורה המדוייקת לנו ומקלה עלינו לייצר הזדמנות אמיתית לשינוי.
 
פוקוסינג מאפשר לכל אחד ואחת להתמקד ולהתחבר לתחושות הפנימיות הטהורות ביותר ולפעול מתוך הבנה עמוקה של מערכות היחסים הסובבות אותנו, בבחירות ובקבלת ההחלטות שאנחנו עושים.
 
פוקוסינג נותן לנו בהירות, איתה אנחנו יכולים לזהות מה עוצר אותנו, מה מונע מאיתנו לעשות, מה הם המכשולים, הדפוסים והפחדים שמונעים מאיתנו לממש את עצמנו. ההתמקדות הפנימית עוזרת לנו להתמודד עם חסמים ומנקה לנו רעשי רקע.
 
פוקוסינג מביא את הגוף למצב של ויסות. דרך הויסות אפשר למצוא את המקום המסויים בגוף שהוא רפוי ונוח ואפשר לפעול מתוך ויסות ולא מתוך אוטומט.
 
בכל אדם בגוף פנימה קיימים זכרונות שעם השנים כוסו תחת שכבות וקליפות. המסע הממוקד אל תוך עצמנו הוא דרך מופלאה ללמוד להקשיב לעצמנו באופן מודע ועמוק ולהגיע לתודעה גבוהה. גם לתחושות הטובות וגם לאלו שקשה לנו לחשוף אפילו לעצמנו מול המראה. ככל שנהיה מודעים וקשובים יותר, יכולות ההכלה שלנו יתעצמו והדרך לטפל במקומות החוסמים והמעקבים תהיה קלה יותר.
ההתמקדות מאפשרת לנו לשים לב למה שאנחנו מרגישים ולנהל שיחה עם הרגשות שלנו. להקשיב להם.
ביומיום הגוף יודע לשדר לנו מסרים באופן שוטף. פרפרים בבטן, תחושה של לחץ ודפיקות לב מהירות לפני שיחה חשובה שמרגשת אותנו. התחושות האלה מכונות ״תחושות בעלות משמעות״.
רבים יבחרו לנסות ״להפטר״ מהתחושות המציקות, הלחץ, ההתרגשות. נשימות עמוקות, לשתות כוסית משקה אלכוהולי או לעשן סיגריה, הם רק חלק מהפתרונות. 
מעטים יודעים שהתמקדות מאפשרת להקשיב להרגשה, להניח לה לדבר אלינו. להפתח. להרגע. להשתחרר ולהמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים בקלות ובבהירות רבה יותר.
התמקדות היא תהליך של הקשבה לאני הפנימי שלי. המודעות העצמית מתעצמת ומאפשרת שחרור גופני ונפשי ושינויים חיוביים.
פוקוסינג היא שיטה אותה המציא פסיכולוג ופילוסוף בשם יוג׳ין ג׳נדלין.
 
יחד עם סטודנטים שלו ולאורך מאות שעות חקר מה היא הנקודה בה מתרחש שינוי משמעותי בטיפול.
מתי טיפול הופך למצליח. מסקנות המחקר הראו שקבוצת הנחקרים שנתנו תשומת לב לתחושות הגוף בזמן הטיפול, שדיברו על תחושות גופניות מעורפלות ״יש לי תחושה מוזרה בבטן״ למשל, הקדישו לתחושות האלה זמן והגיבו אליהן. זו הקבוצה שעשתה צעדים משמעותיים של שינוי.
לעומתם, קבוצת הנחקרים שהתייחסו באופן שכלתני, או ביטאו רגשות בלי לאפשר חיבור בין הרגש לגוף לא התקדמה בצורה משמעותית.
יוג׳ין היה נחוש כי אפשר למצוא את הדרך ללמד את המיומנות שהבדילה בין טיפול מוצלח ללא מוצלח. והוא אכן מצא. שיטת ההתמקדות.
פוקוסינג זו שיטה מלאת עוצמה, המשתלבת עם הפסיכותרפיה הגופנית והן מדברות באותה שפה. אני משתמשת בשיטה כמעט בכל טיפול ואחד הדברים המשמעותיים בה, הוא היכולת לווסת את המערכת דרך הגוף ומאפשרת ללמד את המטופל לעשות את התהליך לבד. זו שיטה שאפשר ללמוד וליישם ככלי לחיים. 
ההתמקדות יכולה לסייע:
  • למי שנמצא בטיפול פסיכולוגי שלא מתקדם
  • מודעות גדולה יותר למה מרגישים ורוצים
  • בהתמודדות עם רגשות חזקים
  • שחרור מחסומים לפני פעולות 
  • שחרור מביקורת עצמית, הרחבת לב, אהבה וקבלה עצמית
  • הגעה להחלטות ברורות וממוקדות
  • בהתמודדות עם טראומות

זמן לבחור. הבחירה שלך בעצמך. הבחירה שלך בך. 

כאן המקום ליצור איתי קשר, אשמח לענות לכל שאלה לגבי טיפול אישי, הדרכת מטפלים, על הקורסים שלי או כל הקשור לפסיכותרפיה גופנית ופוקוסינג.