top of page
psycho_blob_s-37.png

קורס הסמכה בהתמקדות -

התמקדות, הלכה למעשה בקליניקה

12 מפגשים בני 6 שעות בימי רביעי 09:30-15:30 בקרית אונו 
המחזור הבא יפתח ב-18 בדצמבר 2024

קורס ההסמכה בהתמקדות הוא חלק ממסלול ההכשרה המלא בפסיכותרפיה מבוססת התמקדות - Focusing Oriented Psychotherapy ומוכר ע"י המכון הבינלאומי להתמקדות בניו-יורק.
 

קורס ההסמכה מיועד למטפלים ולמטפלות אשר סיימו את קורס הבסיס בהתמקדות, ואשר מעוניינים לשלב בעבודתם הטיפולית את גישת ההתמקדות ולהעמיק את איכות הטיפול וההתפתחות האישית שלהם כמטפלים.

יישום גישת ההתמקדות והטיפול בהתמקדות בקליניקה הם מתנה בעלת ערך רב אשר מביאה להעמקת ההקשבה והנוכחות ולתוצאות יעילות ומרגשות, הן בתהליך של המטופל והן בהתפתחות האישית והמקצועית של המטפל.
 

בקורס ההסמכה נעמיק בפסיכותרפיה מבוססת התמקדות. נתבונן לעומק בסוגיות ונושאים שעולים בקליניקה דרך הגוף ודרך גישת ההתמקדות בשילוב תיאוריות ותכנים מעולם הפסיכותרפיה. שילוב זה יוצר חוויה של למידה עמוקה יותר של העבודה הטיפולית, מעניק כלים משמעותיים לקליניקה ומגבש אצל המטפל.ת תחושת נוכחות ובטחון חזקות יותר.

ההשתתפות בקורס (למי שלא למד/ה בסיס אצלי) מותנית בפגישת היכרות והתאמה במחיר סמלי של 150 ש"ח. מטרת הפגישה היא להכיר לבדוק חיבור והתאמה לקורס.

עצים ירוקים

במה נעסוק ובמה נעמיק בקורס ההסמכה

קורס הבסיס בהתמקדות עסק ברובו בעיקרי הגישה והטכניקה ויישומה מנקודת מבט של מטופל או מתמקד. השלב השני במסלול ההכשרה בפסיכותרפיה מבוסס התמקדות הוא קורס ההסמכה, אשר מתמקד ביישום ההתמקדות הלכה למעשה בקליניקה ובמעבר מהתמקדות לפסיכותרפיה מבוססת התמקדות.

בקורס נצלול לעומקן של סוגיות ואתגרים בטיפול באמצעות ההתמקדות מנקודת המבט של המטפל ומנקודת המבט של קשרי מטפל-מטופל.

​קורס ההסמכה יעסוק במורכבות העמוקה של 'חלקי העצמי', ההשפעה שלהם על מערכות היחסים שלנו, הדרך שלהם "לחמוק" מאיתנו כמטפלים, הכוח שלהם בתהליך וכיצד הם משפיעים על הגוף שלנו ופועלים גם בשדה הטיפולי. כמו כן, יעסוק הקורס בדפוסי ההתקשרות שלנו ובעמדות הטיפוליות שלנו בקליניקה - כיצד הן מפעילות ובאות לידי ביטוי בחיינו ובקשר הטיפולי.

 

 לאורך הקורס, נעמיק בתיאוריה ובפילוסופיה של התמקדות ופסיכותרפיה מבוססת התמקדות: נעסוק בעבודה עם עמימות וחוסר ידיעה בקליניקה, בעבודה עם שיפוטיות וביקורת (עצמית או כלפי המטופל), ביצירת מרחב מוגן ובטוח ובנושאים טיפוליים כגון: סטינג, גבולות וגמישות, מיניות והתאהבות, אחריות טיפולית, פרידה בטיפול ועוד.

מבנה המפגשים

בכל אחד ממפגשי הקורס נקרא טקסטים מקצועיים מעולם ההתמקדות ומעולם הפסיכותרפיה, נתרגל סשנים של טיפול מבוסס התמקדות במרכז, נקבל הדרכה ומשוב, נתרגל בהתנסויות אישיות ובקבוצה, ונעבוד עם כלים מגוונים מעולם הפסיכותרפיה הגופנית ועוד.

 
כל מפגש יעסוק בנושא שקשור לקליניקה ולעבודה הטיפולית. נחקור ונבחן כיצד ההתמקדות משתלבת עם תיאוריות ובסיס ידע מעולם הפסיכותרפיה, וכיצד היא מעמיקה ומקדמת את העבודה הטיפולית שלנו בנושא המפגש, בתהליך ובקשר הטיפולי.​
 
בכל מפגש נערוך גם סשן התמקדות (מטפל-מטופל-מדריך) במרכז, ונסיים בניתוח הסשן, הדרכה, משוב וסיכום.
 

כל המפגשים יועברו ברוח ההתמקדות ובדגש על שפה, חוויה, הקשבה ונוכחות התמקדותית בטיפול.

a wooden path in the middle of a forest

 קורס הסמכה בהתמקדות - נושאי המפגשים

- ההיסטוריה של חלקי העצמי - מפרויד, קליין וויניקוט ועד התקשרות והתמקדות.

העמדה הטיפולית שלי כמטפל.ת והסיבות שהביאו אותי לעולם הטיפול.

בין עמימות לבהירות: נקודות עיוורון בתהליך הטיפולי ועבודה עם עמימות בעזרת ההתמקדות.

בין שיפוטיות לקבלה: עבודה התמקדותית עם ביקורת בקליניקה

 

- ​העמקה בהדהוד גופני ותחושה מורגשת ועבודה על חלקי עצמי "קפואים".

 

בין בדידות לאינטראקציה: עבודה עם חלקי עצמי בודדים ונטושים (של המטפל, של המטופל) בשדה הטיפולי

 

- ​דפוסי התקשרות במרחב המשפחתי, בשדה הקבוצתי ובקשר הטיפולי

מהו מרחב בטוח? איך נייצר נינוחות, מוגנות ובטחון בקליניקה ובקשר הטיפולי?

הסטינג בתהליך הטיפולי: בין גבולות לגמישות ואנושיות

 

- ​מיניות והתאהבות בקליניקה: כיצד מיניות והתאהבות מופיעות בשדה הטיפולי, חשיבותן והעבודה אתן.
 

- אחריות, אחריות טיפולית ואיפשור: הדרכה, טיפול ופרטנרשיפ.

 

- ​תלות ופרידה: התלות וההתמסרות של המטופל, הקשר בין תלות ופרידה, פרידה ותהליכי פרידה בטיפול.

לקבלת סילאבוס מפורט של נושאי המפגשים - מוזמנים ליצור קשר ואשלח

 • מה מסגרת הקורס?
  10 מפגשים בני 6 שעות (סה"כ 80 שעות אקדמיות) בימי רביעי בין השעות 09:30-15:30 בקרית אונו ספטמבר 2024: 4, 11, 18, 25 אוקטובר 2024: 9, 30 נובמבר 2024: 6, 13, 20, 27 שיעורי השלמה (רק במידה שיהיה ביטול לא צפוי של שיעור): 4.12.24, 11.12.24
 • מהי עלות הקורס?
  3,750 ש"ח כולל מע"מ ניתן לחלק את הסכום עד 5 תשלומים. מקדמה להבטחת מקומך בקורס בסך 500 ש"ח תקוזז מהסכום הכולל.
 • למי מיועד הקורס?
  למטפלים ומטפלות במגוון תחומי הטיפול, בעלות ובעלי קליניקה פעילה: פסיכותרפיסטים, פסיכולוגים, עובדים סוציאלים, מטפלים בפסיכותרפיה גופנית, מטפלים באומנות, בתנועה, בהבעה, מטפלים שהוכשרו בטיפול זוגי, משפחתי, פרטני ועוד. ההשתתפות בקורס מותנית בפגישת היכרות והתאמה במחיר סמלי של 150 ש"ח. מטרת הפגישה היא להכיר, לחוות מהי התמקדות ולבדוק חיבור והתאמה לקורס.
 • כיצד נרשמים לקורס?
  ההרשמה לקורס מותנית בשיחת התאמה ותשלום מקדמה. מוזמנים למלא את פרטיכם בטופס (כאן למטה) ואצור אתכם קשר לכל שאלה, בירור וכן לשיחת ההתאמה ולביצוע הרישום.

קורס הסמכה בהתמקדות - פרטים והרשמה

טופס הרשמה לקורס

"בואו נעבוד כדי לשנות את התפיסה הפומבית של "ללכת לטיפול," שלעיתים קרובות משמעותה היא עדיין למסור עצמך לידיו של מישהו שלוקח עליך אחריות וחושב שאפשרי לקחת אחריות על אדם אחר. זה אומר לתת להערות ולעצות של אותו אדם משקל גדול יותר מאשר להערות ולעצות שלך עצמך או של אנשים אחרים. זה אומר שהאדם "נמצא בטיפול," מה שאומר שעצם קיום המבנה של מטפל-מטופל הוא משהו בפני עצמו".


יוג'ין ג'נדלין, מגלה ומפתח גישת ההתמקדות

להרשמה לקורס ולכל שאלה
כתבו לי בוואטסאפ או מלאו את פרטיכם בטופס ואצור אתכם קשר 

bottom of page