אני מאמינה שבאנו לכאן כדי לחיות, שהסבל קיים ונוכח בחיים, כמו השמחה, החלומות והרצונות. אנחנו חיים במציאות עם רגשות מעורבים. דחייה לצד חשק, אובדן וכאב לצד תשוקה ואהבה. פצע וריפוי, עצוב ושמח. בנו היכולת לבחור איך לחיות עם כל החלקים יחד.
אודות
ככל שאני מכירה את עצמי טוב יותר, אני יכולה לפעול ממקומות פחות אוטומטיים.  
האתגרים לא יעלמו, אך ההתמודדות איתו יכולה להיות מקבלת ומכילה יותר. אני מאמינה שיש דרך למצוא הרמוניה ואיזון לגוף ולנפש שיאפשרו חיים טובים, בריאים ומהנים.
 
הגוף שלנו יודע ויכול לבחור את מה שנכון לנו, כל אחד או אחת עם הבחירות שנכונות וטובות לרגע מסויים או לחיים. הידע הוא חוזקה של הגוף שיודע להקשיב לתחושות הראשוניות שהיו לנו עוד בינקות ולעשות את הפרשנות המתאימה למי שאנחנו היום. לפעמים צריך להתאמץ כדי למצוא אותו, לפעמים הוא קיים, אך רדום. יש בנו את הכוח לנער אותו, להעיר, ולהזכיר שיש לו תפקיד חשוב בחיים שלנו.
כל הפגיעות והפצעים שלנו נולדו בתוך קשר. סבירות גבוהה שקשר עם ההורים בתחילת הדרך ומאוחר יותר עם הסביבה כולה. לקשרים האלה משמעות גדולה בטיפול. על מנת לרפא פצע שנוצר בקשר, עלינו לעשות זאת בתוך קשר. כלומר לייצר מערכת יחסים לפני טכניקות, מקצועיות וידע. הקליניקה שלי היא המרחב הבטוח של מטופליי. וגם אני. כללי האתיקה שלי הם ערך עליון.
 
כשאני מטפלת באנשים, אנחנו נושפים ביחד על הגחל שנמצא בפנים, אותו גחל שכמו שהוא ממשיך לבעור עוד הרבה זמן אחרי שהמדורה נכבית, כך הוא גם זוכר ויודע את הדברים המקסימים שיש בנו, גם אם עברנו חוויות קשות ומתסכלות. מבחוץ הגחל הוא שחור ומפוחם, מבפנים, הוא עדיין בוער וחי ונושם. הרעיון בטיפול הוא לעורר אותו, להזכיר לגוף שהוא קיים. לכל אחד יש את הבערה הפנימית וכל אחד יכול להפיח חיים בגחל הפרטי שלו. אנשים חיים לפעמים בחוסר אמונה עצמית ולפעמים בחוסר אמון מצד הסביבה. אני מאמינה שבכל אחד יש את החלק הזה שבוער בו בפנים ומאמינה שדרך תהליך אפשר להקל ולהגיע לשם בצורה קלה יותר. כשזה קורה, הנפש מתחברת שוב לתחושות הראשוניות, לרגשות ולמחשבות שבאות איתן, אפשר שוב להתרווח ולנשום.  זהו רגע של קסם.
תהליך טיפולי הוא מפגש עם מקומות עמוקים, ידע ומודעות. הגוף שלנו יודע ומאותת לנו כיצד לנהוג בנושאים רבים. כמו מה פוגע בנו ואיך נוכל לרפא את עצמינו. הוא יודע לזהות אנשים שעושים לנו טוב וגם את אלה שלא. המוח לבד לא מסוגל לדעת את הדברים האלה. הוא זוכר רגעים מהעבר וממציא תסריטים על העתיד. הגוף נמצא בהווה ועושה פעולות בהווה. אנשים שנמצאים במדבר יודעים מה הם צריכים לעשות. לאורך הטיפול אנו עובדים עם שלושת המוח. רגשות, תחושות ומחשבות ועושים אינטגרציה ביניהם. נוצר שם וויסות נכון והאדם יכול לפעול מתוך הרמוניה. כששלושת החלקים עובדים טוב ולא האחד על חשבון השני. ככל שנגדיל את המודעות לגוף שלנו, כך נוכל לייצר מערכת יחסים של אמון איתו, לשמוע אותו, לאפשר לשינויים להתרחש ברגע הנכון. ההתמקדות היא השקט שהגוף לוחש לנו. המודעות שבזכותה הוא לא צריך לצעוק.
 
עבורי התפתחות אישית וצמיחה הן דרך חיים. אני עוברת סדנאות והכשרות בכל שנה ומעשירה את הידע האישי והמקצועי שלי. אני מאמינה שהדרך לא מתחילה בנקודה מסויימת ומסתיימת באחרת, היא מתחילה ואני הולכת בה ובוחרת לחקור כל יום כיצד אני יכולה להיות טובה יותר לעצמי וטובה יותר לאחרים. אני בוחרת יום יום להיות. 
אני עוסקת בתחום הטיפולי כשני עשורים ומלווה נשים וגברים בתהליכי צמיחה ושינוי דרך שילוב בין גישות טיפול שונות כמו פסיכותרפיה ממוקדת גוף בה אני מאמינה ומיישמת אותה גם בחיי הפרטיים. 
אני מאמינה בלבחור. אני עוזרת למטופליי להגיע למקום של בחירה.
אני אוהבת ללמד וללמוד, אני מרצה במכללה ומעבירה קורסים באופן עצמאי. 

מרגישה שזו שליחות עבורי ובורכתי בזכות לבחור ולהעביר ידע ואג׳נדה לסטודנטים ומטפלים. 

בנוסף אני מעבירה הדרכות למטפלים ומאמינה שכל מטפל זקוק להדרכה וליווי בדרך המקצועית.

 

אני מאמינה שעל המקום של המטפל להיות נקי ממניירות, טהור במובן של לא לערבב עולמות, לשמור על אתיקה ברמה הגבוהה ביותר שניתן ולאפשר למטופלים להרגיש שיש להם מעטפת מכבדת, מעבר לטיפול עצמו. אלה דברים שאני מעבירה גם לסטודנטים שלי ולמטפלים ששומעים אותי.

 

שני קורסים נולדו מתוך הכרות עמוקה וארוכה עם התחום והרצון להגדיל את קהילת המטפלים שמכירה את החשיבות העמוקה של "מרחב בטוח" ויודעת לשלב בין פסיכותרפיה והתמקדות.

 

קורס "פוקוסתרפיה" בסיס  - מיועד למטפלים

קורס הסמכה ב"פוקוסתרפיה" - FOT - מיועד למטפלים שעברו את קורס הבסיס. 

אני אדם של טבע, שמים, מים, ים. הטבע נותן לי השראה, אנרגיה ושקט.

 

כאן המקום ליצור איתי קשר, אשמח לענות לכל שאלה לגבי טיפול אישי, הדרכת מטפלים, על הקורסים שלי או כל הקשור לפוקוסתרפיה.