פוקוסתרפיה

פסיכותרפיה ממוקדת גוף נותנת יד לפוקוסינג, מרחב בטוח נשזר בעדינות עם אתיקה מקצועית, הקשר המיוחד בין מטפל ומטופל נוגע בתהליך. 

פוקוסתרפיה היא גישה טיפולית ומתנה לחיים.

בדרכי המקצועית התאהבתי שלוש פעמים.

בפעם הראשונה כשפגשתי את הפסיכותרפיה ממוקדת גוף.

וילהלם רייך הוא האבא המקצועי של כל זרמי הפסיכותרפיה הממוקדת גוף.

הראשון שישב מול המטופל ולא מאחוריו, והתייחס לגוף המטופל בדיוק כמו למילים ולרגשות שלו.

במפגש שלי עם הפסיכותרפיה ממוקדת גוף למדתי כי ניתוק מהגוף הוא אחד הפיצולים הגדולים שלי, של הסובבים אותי ושל המטופלים שלי.

כולנו למדנו, לחשוב ולהרגיש דרך הראש.

החיבור לגוף הפגיש אותי עם עצמי, גרם לי להקשיב למחלות ולכאבים שלי, לתחושות בטן ולהרגשות שכלל לא ידעתי שקיימות בתוכי.

פסיכותרפיה ממוקדת גוף גורמת לכל אחד ואחת מאיתנו להתחבר לפוטנציאל האישי והייחודי, מאפשרת שיח פתוח בין המיינד, הרגשות והתחושות, מחזיר את השליטה לתגובות שלנו וגורם לנו לנוע בעולם מתוך בחירה.


 

בפעם השנייה כשפגשתי את האתיקה המקצועית.

המפגש בין התיאוריה, הקודים והמוסר עם היחסים המיוחדים שנרקמים בין מטופל למטפל הקסימו אותי. העמקה בכל הקשור להעברות, הזדהויות והשלכות, אתיקה וערכים, קשר טיפולי התייחסותי, setting ברמה הכי עמוקה ומקצועית, ערכים ואחריות, איפשרה לי לחפש ולגשש אתר הצורה המקצועית שלי.

דרך לימוד, חקירה והדרכות על בסיס קבוע, התחברתי למוסריות מקצועית, אשר גרמה לי לחקור את המשמעות העמוקה של "קרקע בטוחה" כבסיס להצלחה של תהליך טיפולי.


 

ובפעם השלישית כשפגשתי את ההתמקדות.

גישת ההתמקדות התגלתה על ידי יוג'ין ג'נדלין, ד"ר לפילוסופיה ופרופ' לפסיכולוגיה אשר חקר מה גורם לתהליך טיפולי להצליח, ומדוע חלקם הגדול של הטיפולים אינם מצליחים.

ג'נדלין הגדיר טכניקה מובנית וברורה המשתלבת באופן מבריק עם הפילוסופיה העמוקה שלו.

ג'נדלין טבע מונח "תחושה מורגשת" – תחושה עמוקה, היושבת בחלקים פחות מודעים בנפש שלנו, אשר גורמת לרגשות ולמחשבות לא מעובדים להיות חסרי תנועה, ולכן פעמים רבות אנו תקועים באותם הדפוסים והתגובות שאנו מכירים, למרות שפעם אחר פעם אנו אומרים לעצמינו "בפעם הבאה אגיב אחרת".

הטכניקה המבריקה של יוג'ין מאפשרת קשר עם ה"תחושה המורגשת" מסייעת לה לנשום, להיפתח ולייצר תנועה קדימה לכיוון חיובי, אשר מאפשר לפגוש את התחושה המורגשת הבאה.

התהליך העדין והעמוק של ההתמקדות מעלה את המודעות הגופנית, מפגיש אותה עם הרגשות והמילים ומאפשר לנו ולמטופלים לנוע קדימה מתוך ויסות והרמוניה.

פוקוסתרפיה הוא חיבור בין שלושה מרחבים שביחד מייצרים מרחב חדש, אשר מעניק קרקע בטוחה ופורייה לנו כמטפלים, למטופלים ולמטופלות אשר מאפשרים לנו לקחת חלק בהתהליך האישי שלהם.

בשנים האחרונות מצאתי את הבית המקצועי שלי ואני נהנית להעביר את זה הלאה, מוזמנים ומוזמנות להצטרף אלי:

זמן לבחור. הבחירה שלך בעצמך. הבחירה שלך בך. 

כאן המקום ליצור איתי קשר, אשמח לענות לכל שאלה לגבי טיפול אישי, הדרכת מטפלים, על הקורסים שלי או כל הקשור לפוקוסתרפיה